Çağrı Merkezi: 0538 096 10 10

İÇECEKLER İÇİN PAKETLEME ÇÖZÜMLERİ

İÇECEKLER İÇİN PAKETLEME ÇÖZÜMLERİ

İçecekler için doğru paketleme yöntemini seçmek her zaman kolay bir iş değildir. Müşterilerinizin ürünü nasıl açacağı, kapatacağı ve depolayacağı gibi markanızı nasıl konumlandıracağınızı, çevreci bir yapıya sahip olması ve daha fazlası gibi birçok konuyu göz önünde bulundurmak zorundasınız. Doğru çözümü bulmak için içecek paketleme seçeneklerine ve  markanıza uyacak en uygun paketlenebilir değişik bakış açılarına sahip olmanız gerekiyor.

 

İÇECEKLERİNİZİ PAKETLERKEN NELERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALISINIZ?

 

İçecek paketlerinizi yapılandırırken yapacağınız seçimler, final ürününüzü etkileyecektir. Birçok faktör anlaşılmalı ve hesaba katılmalıdır. Makalemizin devamında, neyi hesaba katıp ve neye karar vermeniz gerektiğini aşağıda liste halinde bulabileceksiniz.

 

MARKA ALGISI

 

Ürününüzün nasıl görülmeli ve hissettirmeli? Ürününüzü içerisinde tutan paketin, zahmetsizce markanızla özdeşleşmeli ve efor harcamadan müşterilerinize kimin içeceği olduğu, ne aldıklarını anlatmalı. Musluklu ambalaj paketinizin tasarımı markanızın müşterilerine vermek istediği tüm mesajları içermelidir. Musluklu ambalaj (spout pouche) tasarımınızın markanızı ve vizyonunuzu temsil etmeli, eğer sadece belirli bir odak alanınız var ise, sürdürülebilirlik gibi, musluklu ambalaj (spout pouch) sayesinde müşterilerinize sizin yerinize sürdürülebilir yapınızı gösterir.

 

MÜŞTERİ PÖRTFÖYÜ

 

Eğer ürünleriniz belirli bir müşteri hedef kitlesine hitap ediyorsa, çocuklar ve yetişkinler gibi, musluklu ambalaj (spout pouch) tasarımı bu hedef kitlenize göre tasarlanmalı. Bu ürününüzün nasıl açıldığı veya nasıl elde tutulduğu, depolandığı ve tüketilmesi olabilir. Belirli paketleme yöntemleri bazı gruplara daha uygun olurken bazı gruplara uygunsuz olabilir. Öncelikle hedef kitlenizi belirlediğiniz takdirde musluklu ambalaj (spout pouch) tasarımını rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

 

Ürününüz için kullanacağınız paketleme yönteminin sürdürülebilir bir yapıda olması durumunu göz ardı edemezsiniz. Tüketiciler kullandıkları ürünün paketinin ne kadar sürdürülebilir yapıda olup olmadığını dikkate aldığından dolayı paketleme çözümünüzün sürdürülebilir bir yapıda olması sizin için hayati bir öneme sahiptir. Seçeceğiniz paketleme yönteminin; depolama ve lojistik çözümlerinin çevreye ne kadar duyarlı olduğu önemli bir konudur. Ürünleriniz için çevreci yapıya sahip birçok paketleme yöntemi vardır, musluklu ambalaj (spout pouch), ki size esnek bir yapı sunması pazardaki diğer ürünlerden fark yaratıyor. Biz size sürdürülebilir bir yapı sunmayı hedefliyoruz. Linke tıklayarak musluklu ambalaj (spout pouch) ürünlerimizi görebilirsiniz.

 

TÜKETİM

 

Eğer ürününüz belirli bir şekilde tüketilmeli ise ya da bir özelliğin paketlemenin bir parçası olmasını istiyorsanız, fonksiyonel yapıda bir paketleme sistemi seçtiğinize emin olmalısınız. Ürününüzün nasıl tüketildiği planlarsanız bu müşterilerinizin ürünü nasıl tüketip ve atıklarını nasıl dönüştürüleceklerini anlamalarını rahatlatacaktır. Böylelikle ürününüz daha çevreci bir yapıya sahip olur.

 

REKABET

 

İçecek sektöründe rekabet içerisinden ayrışmalısınız. Eğer ürününüz marketlerde daha büyük markalarının yanında duracaksa bu sizin görünürlüğünüzü azaltacak ve tüketicileri etkilemenizi zorlaştıracaktır. Paketleme size bir çözümden fazlasını sunmalıdır; Ürününüzün tüketicilerin dikkatini çekmesini sağlamalıdır.  Bu çevreci duruşunuz, dikkat çekici tasarımınız veya bu ürününüzü farklı bir şekilde paketlemenizdir. Paketleme çözümünüz rekabette size yardımcı olmalıdır.

 

YAŞAM SÜRESİ

 

 İçecek ürünleri kirlilik ile temas etmemeli bu paketleme, depolama ve tüketim sırasında da en önemli etkenlerdendir. Eğer ürünlerinizi efektif bir şekilde koruyamayacak bir paketleme çözümü seçerseniz bu daha çok fire vermenize neden olacak. Paketleme sadece müşterilerinizi bilgilendirme, markanızı gösterme ya da lojistik sırasında ürününüzü güvende tutması değildir. Doğru paketleme çözümü size birden fazla hizmet sunar.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

 

Ürünlerinizle ilgili önemli bilgileri paketiniz üzerinde göstermek zorundasınız; içindekiler, üretim tarihi, son kullanma tarihi alerjenler ve kullanma kılavuzu ve daha fazlası. Bu bilgileri nasıl vermeniz gerektiği size kalmış, ama bu bilgileri direk musluklu ambalaj (spout pouch)  üstüne yazmak daha kolaydır. Ek bir bilgilendirme ihtiyacı duymayacaksınız, müşteriniz ürününüzü elinde tuttuğu zaman tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşıyor olabilecek.

 

MUSLUKLU AMBALAJ (SPOUT POUCH) & İÇECEK PAKETLEME

 

Musluklu ambalaj (spout pouch) içecekler için ideal bir paketleme yöntemidir. Birçok fayda sunmasının yanında kolay bir şekilde özelleştirilebilir, bunun manası ürününüzü kolay bir şekilde paketleyebileceğinizdir.  Musluklu ambalaj (spout pouch) birçok endüstri tarafından farklı nedenlerden dolayı tercih nedeni oluyor, bunlar;

 

 •          Tasarım rahatlığı - Musluklu ambalajlar ve diğer tüm doypack çeşitleri kolay bir şekilde özelleştirilebilirler. 

 

 •          Baskı - Direkt ambalaj üzerine baskı yapmanız şu manaya geliyor, marka, ambalaj tasarımı ve önemli bilgiler direkt bir şekilde ambalajın üzerine baskı yapılabilir. 

 

 •          Hafif & Esnek Yapısı - Musluklu ambalajlar; esnek, hafif materyallerden yapılır bu kolay katlanıp, depolanıp ve nakliye edilmelerini sağlar.

 

 •          Ürün Güvenliği - Musluklu ambalajlar (spout pouch) ürün içeriğini koruyacak birden fazla materyalin birleşmesi ile oluşurlar. Bu paketleme süreci ve ürünlerin transfer sürecini de kapsar. 

 

 •          Materyal – Alüminyum, kraft veya plastik, Musluklu ambalajlar (spout pouch) geniş bir materyal havuzuna sahiptirler.

 

 •          Fonksiyonellik- Musluklu ambalajlar (spout pouch) birçok farklı özellikle üretilebilirler. Bu farklı özelliklere sahip ambalaj paketlerini görmek için www.packtory.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Seve seve yardımcı olacağız.

 

 •          Sürdürülebilirlik – Musluklu ambalaj (spout pouch), rakiplerine oranla daha çok sürdürülebilir çözümler sunar. 

 

 

HANGİ TÜR İÇECEKLERDE MUSLUKLU AMBALAJ (SPOUT POUCH) KULLANILABİLİR?

 

Eğer herhangi bir sıvı ürün satıyorsanız Musluklu ambalaj (spout pouch) aradığınız çözüm olabilir. İçecek sektörü için birçok yenilik, fayda ve özelleştirme seçenekleri sunarlar. Çözüm 

ürettikleri içecek sektörleri:

 

 1.      Meyve 
 2.      Şarap
 3.      Kokteyl
 4.      Bira
 5.      Çay
 6.      Kahve
 7.      Gazlı İçecekler
 8.      Su
 9.      Enerji İçecekleri
 10.   Sporcu İçecekleri

 

 

Eğer musluklu ambalajın (spout pouch) işletmenize ne gibi katkılar sunacağını veya daha fazla bilgi ve rehberlik isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size tavsiyede bulunmayı çok isteriz.

 

Yorum Yap