Çağrı Merkezi: 0538 096 10 10

DOYPACK NEDİR?

DOYPACK NEDİR?

DOYPACK NEDİR?

 

Doypack esnek ve sürdürülebilir bir paketleme çeşididir. Doypackler kolay bir şekilde özelleştirilebilir, yüzlerce ürün ve işletme için çözümler üretebilir. Doypackler bir materyalden veya birden fazla materyalin katman olarak birleşmesi ile üretilebilir. Doypacklere, pencere, valf ve tutacak da eklenerek istenildiği şekilde özelleştirilebilir. Doypackler genelde şu şekilde de aranabilir; Doypack ambalaj, doypack poşet, doypack paket, blackbottom, valfli doypack, pencereli doypack vb. aslında temelde hepsi aynı şeydir. Hadi gelin doypackleri daha yakından tanıyalım.

 

DOYPACKLER NE İÇİN KULLANILIR?

 

Doypackler hemen hemen çoğu işletme için tüm paketleme çözümlerini kapsayan bir paketleme yöntemidir.  Doypackler boyutları birden fazladır ve hemen hemen tüm ürünler içlerine sığdırılabilir. Bütün paketleme ihtiyaçlarını tek başlarına çözümlerler. Doypack kullandığınızda etiket ve plastik bir çerçeveye ihtiyaç duymazsınız. İşletmeler tarafından doypackler paketleme çözümü olarak sıklıkla tercih edilir. Piyasadaki diğer rekabet ettikleri ürünlere kıyasla; daha kolay depolanabilir, taşınabilir ve muhafaza edilebilir bir çözüm sunarlar. Doypackleri sıklıkla tercih eden endüstriler;

 

Kozmetik: Kozmetik doypack ambalajları

Giyim: Giyim doypack ambalajları

Gıda: Gıda doypack ambalajları

Sıcak ve Soğuk içecekler: İçecek doypack ambalajları

Tarım: Tohum doypack ambalajları

Pet Food ( Evcil Hayvan Besinleri ): Petshop doypack ambalajları

Sağlık ve Fitness: Protein tozu doypack ambalajları

Elektronik: Pil doypack ambalajları

 

DOYPACK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

 

Doypack ambalaj kullanmanın en büyük faydalarından bir tanesi size sunduğu çeşitli paketleme çözümleri ve özelleştirilebilme seçenekleri sunabilmesidir. Her ürünün farklı paketleme ihtiyaçları vardır. Örnek vermek gerekirse kahve ambalajları için valf bulunması, evcil hayvan besinleri için ise temiz ve uzun bir süre taze tutması gereklidir.

Tercih edeceğiniz doypack; muhafaza edeceğiniz ürün, marka baskınız, ürününüz nerede satılacağı ve ne kadar sürede tüketileceği gibi durumlara göre seçilmelidir. En çok tercih edilen doypack çeşitleri;

 

 1.      Valfli doypack

 2.      Quadro (Yan Körüklü)
 3.      Black Bottom (Alttan Körüklü)
 4.      Pencereli Doypack
 5.      Zipli Doypack
 6.      Mat Yüzeyli Doypack
 7.      Alüminyum Doypack
 8.      Kraft Doypack
 9.      Şeffaf Doypack
 10.   Ön Şeffaf Arka Metalize Doypack
 11.   Önden Kilitli Doypack
 12.   Kraft Quadro
 13.   Alüminyum Quadro
 14.   Valfli Quadro

 

DOYPACKLER SÜRDÜRÜLEBİLİR Mİ?

 

Diğer paketleme seçenekleri ile karşılaştırdığımız zaman doypack torbalar daha çok sürdürülebilir yapıya sahiptirler. Doypack torbalar ürünlerinizin çevreye olan etkisini düşürür ve diğer seçeneklere göre daha çok çevreci yapıya sahiptir. Doypack torbalar çevreye dolaylı yoldan verdiği faydalar.

 

LOJİSTİK VE DEPOLAMA

 

Doypack ambalajlar hafif, esnek ve kolay depolanabilir olmaları sebebiyle taşıma ve depolanma kapasitesini artırdıklarından daha az yakıt ve enerji sarfiyatına neden olduklarından çevreye dolaylı yoldan pozitif bir etkiye sahiptirler.

 

ATIK KAPASİTESİ

 

Atıklar çevreye en büyük zararı veren yapılardır. Atıklar yüksek miktar metan gazı ortaya çıkarır ve çevre yapılarına karışırlar. Bunu engellemek için üreticiler, tüketicileri olabildiğince atık çıkarmayacak ürünlere ulaştırmalılar. Doypack ambalajlar içindeki ürünü daha uzun süre muhafaza ve taze tutacak malzemelerden yapıldığından ürünün bozulmasını engelleyip atıkları azaltır. Açılıp kapana bilen doypacklar ile kullanıcılar bunları daha uzun süre kullanabilirler. Doypack torbalar en kolay şekilde kullanıcılar tarafından anlaşılıp geri dönüşüme gönderilebilirler.

 

DOYPACK VE İŞLETMENİZ BİRBİRİNİ TAMAMLAR

 

Ürününüzün pazarda daha rekabetçi olmasını mı istiyorsunuz? Doypack ambalajlar ile ürünlerinize daha profesyonel ve kalitesi belli olacak. Doypack torbalar markanıza katacakları:

 1.      Markanıza özel doypack tasarımları: Kendi markanızı ve ürün özellikleriniz doypackların üzerine kolayca basıp kendi markanızı oluşturup reklamınız her zaman yapabileceksiniz.
 2.      Müşterilerinize çevreci olduğunuzu gösterin: Doypack ambalaj kullanarak müşterilerinize çevreye duyarlı bir işletme olduğunuzu gösterin.
 3.      Ürünleriniz taze tutun: Doypack torbaları ürünlerinizi dış etkenlerden daha uzun süre korur ve bu  sayede müşterilerinize taze ürünler temin etmiş olmanın yanında müşterilerinde ürünleri daha uzun süre taze tutmasını sağlarsınız.
 4.      Rakiplerinizden ayrışın: Müşterilerinize ürünlerinizi doypack paketler içerisinde teslim ettiğiniz zaman müşterilerinize özen gösterdiğinizi göstermiş olursunuz. Bu sayede de rakiplerinizden ayrışmış olursunuz.

 

ÖZETLE DOYPACK NEDİR?

 

Doypack basit bir şekilde denilmesi gerekirse ürünlerinizi birçok şekilde paketlemenize yarayan yöntemlerden bir tanesidir. En önemli yararı ise işletmenize en hızlı ve en uygun şekilde aplike edilebilmesidir. Ürünleriniz farklı bir şekilde bile paketliyor olsanız bile, doypack ambalajı denemeniz lazım. Doypack paketleri hakkında daha fazla bilgi almak ve özelleştirme işlemlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

SIK SORULAN SORULAR (FAQ's)

 

DOYPACK NASIL YAPILIR?

 

Doypackler birden fazla materyalden yapılabilir. Bunlar; Kraft, Alüminyum, Polietilen, vb.

 

NEDEN DOYPACK DİYE ADLANDIRILIR VE DOYPACK NASIL İCAT EDİLMİŞTİR?

 

Doypack kelimesi icat eden kişinin soyadının ve paketlemenin ilk harflerinin birleşmesiyle ismi ortaya çıkmıştır ( Louis DOYen ve PACKage). Louis DOYEN meyve suyu, zeytin ve diğer ürünler için bir paketleme yöntemi ararken doypacki icat etmiştir.

Yorum Yap